Nehnevajte Harabina!

Autor: Tomáš Galbavý | 26.1.2012 o 16:09 | Karma článku: 15,98 | Prečítané:  3428x

Šéf Najvyššieho súdu SR zasa dal najavo, kam patrí.  Citujem:  „Politik Mikloš na podklade vyšetrovania celej Gorily sa môže ocitnúť a môže stáť pred Najvyšším súdom. Preto pán Mikloš nemôže kontrolovať Najvyšší súd.“

Pripomeňme si: Minister financií Ivan Mikloš chce – opakovane – dať skontrolovať, ako sa na Najvyššom súde Slovenskej republiky zaobchádza s peniazmi daňových poplatníkov. Teda či sa vynakladajú účelne a hospodárne. Má to byť už siedmy pokus, všetky predchádzajúce  boli neúspešné. Pretože šéf NS SR Štefan Harabin sa domnieva, že jeho úrad môže kontrolovať len Najvyšší kontrolný úrad.

Doteraz argumentoval tým, že kontrola zo strany ministerstva financií by bola porušením nezávislosti súdnej moci. Ak by sme prijali túto filozofiu, tak by ministerstvo financií nemohlo kontrolovať ani hospodárenie prokuratúry či ministerstva vnútra, aj prokurátori a policajti predsa musia konať bez nátlaku. Lenže zaznel výrok Ústavného súdu SR, podľa ktorého to nie je pravda, pretože takáto kontrola sa nebude týkať súdnych rozhodnutí. Nuž sa argumentácia musela zmeniť. Aktualizovať. Ako pán Harabin povedal, „nikdy politické úplatné gorily na NS nepustí“. Prezumpcia neviny na slovenský spôsob.   

Treba jasne povedať jedno: nikto tu nebráni vyšetrovaniu akýchkoľvek podozrení v akomkoľvek spise. Nech polícia koná, nech vyšetruje, nech koná prokuratúra a následne súdy, a keď niekomu dokážu vinu, nech ho odsúdia.

Lenže výrok Harabina je iný level. Hlava slovenského súdnictva už vie, že osoby, spomínané v spise Gorila, sú vinné z brania úplatkov. Dokonca to vie skôr, ako ich vôbec pozvali na výsluch, skôr, ako padli prvé obvinenia. O konaní súdov ani nehovoriac. Nielen toho Najvyššieho, ktorému predsedá, ale dokonca ani tých najnižších. On už teraz predpokladá, že sa niektoré zo spomínaných osôb môžu ocitnúť pred jeho stolicou a predpovedá výsledok konania: „pôjdeš do basy, ty haj...“. Áno, toto odznelo v parlamente na adresu ministra Lipšica. Mená osôb sa tentoraz zmenili, spôsob uvažovania hlavy súdnictva nie.  

Sudcov s takým myslením sme tu už kedysi mali. V päťdesiatych rokoch minulého storočia.   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum AKO: Smeru sa nedarí zvrátiť pokles, nové strany výraznejšie nestúpli

Prieskum sa realizoval po ohlásení Kisku, že nebude opäť kandidovať.

LEVICE

Väzeň v Leviciach ušiel počas eskorty, skočil do vody pri mlyne

Z elektrárne ho zachraňovali hasiči.

AUTO

Medveď sa v USA vlámal do auta a zanechal po sebe spúšť

Podobných prípadov v americkom Connecticute pribúda.


Už ste čítali?