Milá pani Mojsejová, drahá Norika,

Autor: Tomáš Galbavý | 8.12.2011 o 20:08 | Karma článku: 14,68 | Prečítané:  4933x

Vítam Ťa na našej politickej scéne. Som rád, že si sa rozhodla urobiť tento vážny a odvážny krok a nepochybujem o tom, že Tvoje pôsobenie v parlamente prinesie čerstvý vietor do plachát zatuchnutej politiky a bude obohatením parlamentnej kultúry.

Vieš, Norika, doteraz politici museli ohýbať slová a vety do politicky korektného tvaru. Ale verím, že s Tebou sa to všetko zmení. Gramatika a ondulované vety pôjdu do starého železa, každý bude konečne hovoriť tak, ako mu ústa narástli, podaktorí si nespokojnosť vybijú pískaním a iní si zadupocú. Keď bude parlament rokovať, médiá budú z neho prinášať správy každý deň a nepochybne aj televízie predĺžia spravodajstvo z NR SR. Pravda, nebuď sklamaná, ak budú Tvoje najväčšie pikošky dávať až po 22. hodine, zákon je zákon a televízie nebudú riskovať pokuty. Priprav sa tiež na to, že občas nebude verejnosť dosť dobre chápať, čo hovoríš. Ľudia niekedy nerozumejú ani nám, starým bardom, hovoriacim po slovensky a spisovne. Keď budú z rozhlasu a televízie počuť časť tvojho prejavu v silbe, budú trochu zmätení. Ale nič to, čo prepískaš, to vyjadríš posunkami, tým rozumie každý.

Milá Norika, priprav sa tiež na to, že tu budeš mať kopec roboty. Myslím, že vzhľadom na Tvoju kvalifikáciu Ťa zaradia do výboru pre financie, rozpočet a menu, tam si to užiješ. Také zákony o účtovníctve, to je hotová džungľa. Ale aj zákony, upravujúce podnikanie treba narovnať, inak v ich zákrutách môže poctivý podnikateľ uviaznuť , ani nevie ako, ocitne sa za mrežami a s podozrením na krku sa trápi celé mesiace, tu ho naháňajú súdy, tam partneri, ktorí sa starajú len o to, ako dobehnúť neboráka. A potom už len na neho kydajú a kydajú, v časopisoch ho prepierajú. No ale čo Ti budem písať, vieš o tom sama dosť, si predsa najväčšia celebrita na Slovensku.

Keď tak ale rozmýšľam, možno Ťa zaradia do výboru pre poľnohospodárstvo a životné prostredie. Prosím Ťa, nevysvetľuj si to tak, že zasa narážam na zemitosť Tvojho slovníka. Ja som tým myslel to, že tam patrí aj ochrana zvierat. Však Ty zvieratá máš rada, dokazujú to obrázky z ubytovania, ktoré si tým svojim poskytla. Tie parádne pelechy, pyžamká, župančeky a iné značkové oblečky, vykladané Swarovského kryštálikmi určite ocení každý milovník psov. Musím sa priznať, ja to tým mojim nedoprajem, nie že by som nechcel, ale keď som Fifa navliekol do pyžama, tak zavýjal celú noc, župan nechcel už vôbec a v papučkách sa strašne potkýňal. To vieš, je to prídomový balík, len by behal, naháňal vrabce, ňuchal v záhrade a kašle na módu.

Ale priprav sa aj na to, že sa ocitneš vo výbore pre sociálne veci, rodinu a bývanie. Tam sa, milá Norika, budeš cítiť ako doma. Ani tu nenarážam na Tvoje problémy a skúsenosti, božechráň. Hovorím o Tvojom programe, zameranom na chudobné rodiny. Tým celkom určite pomôže zníženie DPH na základné potraviny a lieky, však ľudia sú hladní, dokonca aj psom sa hodí kosť s mäsom, ale babky hľadajú drobné v peňaženkách. Norika, neboj sa, nebudú Ťa v parlamente považovať za bielu vranu, bohatých ľudí so silným sociálnym cítením je tam dosť, a neúrekom sa ich urodí aj po voľbách. Ale nie každý má zároveň Tvoj cit pre chudákov domácich podnikateľov ako Ty, ktorá miesto dotácií zahraničným investorom chceš prestať hádzať klacky pod nohy našim domácim šikovným ľuďom. Navyše pre prácu v tomto výbore Ťa predurčuje aj Tvoja predstava riešenia rómskej problematiky. Tým vytrieš zrak nielen tomu nášmu sociálnemu netvorovi Kaníkovi, ale ubezpečujem Ťa, že aj Kotleba príde prosiť Ťa o členstvo. A Slota s krátkym dvorom a dlhým bičom sa len v kúte bude hanbiť. Pravda, z EÚ budú trochu poštekovať, na ľudské práva upozorňovať, ale na to sa môžeš

vy...vykašľať (prepáč, ja mám to politicky korektné vyjadrovanie v krvi a len ťažko sa mi prechádza na Tvoj úzus). Hlavné predsa je, že tým zaboduješ.

Takže tak, milá Norika. Ešte raz Ťa pozdravujem a prajem Ti všetko najlepšie. Pretože musím povedať, že len Ty si nám tu ešte chýbala.

Tvoj Tomáš

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum AKO: Smeru sa nedarí zvrátiť pokles, nové strany výraznejšie nestúpli

Prieskum sa realizoval po ohlásení Kisku, že nebude opäť kandidovať.

LEVICE

Väzeň v Leviciach ušiel počas eskorty, skočil do vody pri mlyne

Z elektrárne ho zachraňovali hasiči.

AUTO

Medveď sa v USA vlámal do auta a zanechal po sebe spúšť

Podobných prípadov v americkom Connecticute pribúda.


Už ste čítali?